מובילים מומלצים או במילים אחרות: כך תזהו את החאפרים

מובילים מומלצים או במילים אחרות: כך תזהו את החאפרים

אין נוראי יותר מלמצוא את עצמך בעיצומו של סיוט העברת הדירה עם חברת הובלות מפוקפקת. ההובלה גם איחרה משמעותית, התעכבה בהעמסה, גבתה מחיר יקר בסיום ובסוף עוד גיליתם שמשהו בתוך אחד הארגזים בכלל נשבר איפשהו בדרך. בקיצור – יצאתם מאוכזבים ובעיקר מותשים, בזמן שבו אתם אמורים להרגיש באווירה טובה וחיובית לרגל המעבר למקום המגורים החדש. קוראים להם חאפרים, פשוט מפני שהם אינם אמינים בשום צורה או מקצועיים בניגוד לחברות מובילים ממליצים. והם קיימים רק מפני שהם יכולים לנצל את המצב הקיים והמלחיץ שבו אתם זקוקים להובלה, לפעמים ממש מעכשיו לעכשיו ובכך להרוויח סכומי כסף שכלל אינם מגיעים להם.

כיצד להיחלץ מהחאפר? טיפים לזיהוי והתמודדות

שיטה מוכרת של חברה שאינה נחשבת לחברת מובילים ממליצים היא לתת הצעת מחיר נמוכה מאוד כדי לפתות אתכם. אך במשך כל הזמן שעובר מרגע הסגירה ועד מועד ההובלה, הוא משריין עוד ועוד לקוחות כמוכם. ברגע שהוא מצליח למצוא הובלה שתשלשל לכיסו סכום גבוה יותר – הוא פשוט מבריז! במקרה הטוב, יתקשר אליכם לעדכן תחת תירוץ הזוי אחר שבהחלט בלתי מתקבל על הדעת. כדי למנוע זאת – בהסכם העבודה עם כל שירות הובלות יש להוסיף פיצוי עקרוני מוסכם של 1,000 ₪, למקרה והמוביל מכל סיבה שהיא, פשוט לא הגיע.

עוד דרך עבודה שאיננה שייכת לזן מובילים מומלצים היא כמובן חוסר האמינות עד כדי ביצוע גניבה של ממש. אמנם תכולה גדולה ובולטת לא תילקח מכם במרבית המקרים, אך גניבות “קטנות” תגלו אך ורק בהמשך הדרך ובכל מקרה, לא תוכלו להוכיח כלום או להתלונן. לכן העבירו חפצים יקרי ערך (תכשיטים, כספים וכד’) ברכבכם הפרטי.

חברת הובלות המציעה מחיר נמוך משמעותית היא תמרור נוסף לסחיטה אפשרית בהמשך. היות ולא קיים הסכם עבודה מסודר, המוביל כבר ימצא את הדרך לגבות מכם הרבה יותר תוך כדי ביצוע ההובלה עצמה על ידי שימוש בתירוצים שונים. אם כבר נקלעתם למצב כזה, כדאי לעמוד על שלכם ולהורות למוביל לפרוק חזרה את הכל ולעזוב. בדרך כלל הוא ייסוג מהניסיון לסחוט אתכם.

כמו כן בניגוד לחברת מובילים מומלצים, לחאפרים אין ביטוח מתאים לתכולת המשאית שברשותם, כך שבמצב של תאונה בה ייפגע הרכוש, חברת הביטוח לא תפצה את המוביל ואתם עלולים למצוא את עצמכם ללא רכוש וללא פיצוי. בקשו לראות את פוליסת הביטוח של תכולת המשאית לפני!

עובדים רק מול מובילים מומלצים

להבדיל ממה שנהוג לחשוב, מרחק הוא לא פרמטר מרכזי בקביעת המחיר אלא זמן העבודה ומספר הפועלים, שהם הכוח הטכני לביצוע ההובלה. לכן יש חשיבות גם לגישה אל הדירה ודירות בקומות גבוהות אורכות זמן רב יותר ודורשות משאבים גבוהים יותר, החל ממספר פועלים גדול יותר ועד ביצוע הובלה עם מנוף למשל.

אם אתם מחפשים מובילים מומלצים שאינם חאפרים ויכולים לבצע עבורכם הובלה על הצד הטוב ביותר, עליכם לוודא שלחברה יש ותק, ניסיון קודם ורשימת ממליצים ארוכה. מוביל אמין כמו למשל תיק תק הובלות הפועלים במרכז הארץ, יוכל לבצע עבודה פרקטית, במחיר הוגן וללא תקלות או מצבים בעייתיים לאורך כל הדרך. וודאו טלפונית שכבר ביום ההובלה ובמפגש הפיזי, לפני תחילת ביצוע העבודה יוצגו בפניכם כלל האישורים המתאימים ויסוכם על מהלך העבודה מרגע ההתחלה ועד לסיום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Related Posts

 

Enter your keyword