על הגובה: כל מה שחשוב לדעת על הובלת דירה עם מנוף

על הגובה: כל מה שחשוב לדעת על הובלת דירה עם מנוף

בניגוד למה שהרבה חושבים עליה, הובלת דירה עם מנוף היא לא רק ריקון תכולת הדירה או המשרד מקומה גבוהה, אלא גם האפשרות להוציא מהדירה ולהסיע למקום אחר פריטים כבדים וגדולים כמו רהיטים וחפצים שלא ניתן לשאת מעבר לדלת, המעלית או חדר המדרגות. המנוף הוא החבר הכי טוב של הדירה הבלתי נגישה ויכול לעבור דרך החלון, לעלות אל הגג ובאופן כללי פשוט לשדרג את כלל השירותים עבור כל מי שמעוניין לבצע הובלות גדולות במיוחד באופן מקצועי, בטוח וכמובן מהיר.

רגע לפני…

כל חברה המבצעת הובלת דירה עם מנוף, מחויבת ללא מעט דרישות כדי שתוכל להעניק את השירות הזה ללקוחותיה. הדרישה החשובה מכל היא רישיון הפעלת מנוף – לא כל חברת הובלת דירה באשר היא יכולה להפעיל מנוף או להציע בעזרתו שירותים לכלל האוכלוסייה. דרישה נוספת וחשובה לא פחות היא הסמכת מפעיל המנוף עצמו. המנופאי עובר לרוב תהליך הכשרה ארוך על הכלי הכבד והמורכב שרק בסופו, אם וכאשר ימצא מתאים לתפקיד ויצליח בבחינות המחמירות אליו, יקבל רישיון מתאים. הפעלה בלתי מקצועית על ידי מנופאי “חאפר” בלתי מוסמך היא מסוכנת מאוד, עלולה לגרום נזקים כבדים לעוברי אורח ולעובדים עצמם, לסביבה וגם לציוד האישי שלכם.

כל תיאום מול חברה המוזמנת לצורך הובלת דירה עם מנוף, מתחיל בפגישה בבית או המשרד בו תתבצע ההובלה. לכאן יגיע נציג מומחה מטעם חברת ההובלה, שתפקידו הוא למדוד את תכולת הבית, מפתן החלון, מפתן הכניסה לבית, המעלית ופתחי הכניסה לבניין. מומחה זה יחליט האם דרוש לביצוע ההובלה מנוף או מעלית משא במקום וכן יספק הצעת מחיר. רק לאחר שתואמה והסתיימה פגישה זו, ניתן להמשיך אל הצעד הבא של תיאום תאריך ההובלה. מצאתם חברת המוכנה לבצע הובלת פסנתר, מקרר ענק או ארון מאסיבי באמצעות מנוף ומבלי להיפגש איתכם קודם? היזהרו והיו מודעים לסיכונים, שכן מדובר ככל הנראה בחברה בלתי מקצועית ובלתי מנוסה.

ביום המעבר עצמו, צוות המובילים כבר נמצא בשטח ומתכונן להגעת המנוף. הובלה עם מנוף מתבצעת רק כאשר מאותר פתח כניסה מתאים. אז יכוון המנוף בצורה רגישה מבעד לאותו פתח והתיאום בין כלל הגורמים – מפעיל המנוף, המובילים ומפקח העבודה יתחיל להתבצע. בשיתוף פעולה מלא של בעלי התפקידים הלוקחים חלק בהובלה, ניתן לעקוב אחר ההתרחשויות, לצמצם סיכונים ולבצע עבודה יעילה ביותר.

האם ניתן לבצע הובלת דירה עם מנוף גם במקרים שבהם אין בעיות גישה?

בהחלט ניתן. צוותי עבודה המבצעים הובלות גדולות במיוחד מזה זמן רב, ידעו לומר לכם שקיימים פריטים כבדים אמנם, אך רגישים מאוד לטלטלות, שאין טוב יותר ממנוף על מנת לשאת אותם בזהירות המקסימלית: כלי נגינה כבדים כמו פסנתר כנף, נבל או מארימבה, חפצי אמנות יקרי ערך כגון תמונות כבדות או כדים מפוסלים בעבודת יד וכד’. במקרים אלו תהליך קבלת ההחלטות חייב להיות שקול ומדוקדק. עליכם לבשר מראש לחברת ההובלות כבר בשיחת הטלפון הראשונה מהם ה”חריגים” הנמצאים בביתכם/ משרדכם ולאחר מכן תתבצע הערכה רצינית בנוגע לאופן ההעברה, לרבות החשיבה על טכניקת השימוש במנוף אם תידרש לכך החברה.

בכל ביצוע הובלת דירה עם מנוף קיים אתגר שבמסגרתו מתמודדים המובילים עם היקפי תכולה ורהיטים בגדלים משתנים. לעתים יש צורך בעזרים חיצוניים כמו מנוף לביצוע מוצלח של ההובלה, מקצועי, אמין ובטוח הרבה יותר עבורכם ועבור התכולה האישית שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Related Posts

 

Enter your keyword